Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 35

Temat: Makijaż

Senior Member

Status

Domyślnie Makijaż

Każdego dnia rano, kiedy wykonujecie makijaż pamiętajcie o jednym - perfekcyjny makijaż podkreśla atuty urody. Może jednak posłużyć do zatuszowania pewnych jej niedoskonałości. Z biegiem lat zwłaszcza ta druga funkcja bierze gore. A oto kilka propozycji jak oszukać metrykę.

Gładka skóra powiek

Z wiekiem przestaje byc elastyczna, dlatego nałożony cień gromadzi sie w załamaniach powieki. By temu zapobiec należy sięgnąć po preparat, który stosowany systematycznie poprawi napięcie skory.

Matowa partia T

Aby pozbyć sie uporczywego błyszczenia środkowej cześć twarzy należy stosować specjalistyczna bazę pod makijaż. Cieniutka warstwa kosmetyku nałożona na czoło, nos i brodę zapobiega przetłuszczaniu skory, tuszuje drobne mankamenty a w szczególności utrwala makijaż.

Popraw owal twarzy

Przed położeniem podkładu na twarz, nałóż preparat ujędrniający taki, który działa błyskawicznie. W ciagu kilku minut skora stanie sie napięta i wygładzona, a niewielkie zmarszczki staja sie niewidoczne. Dzięki temu makijaż jest bez zarzutu przez wiele godzin.

Zatuszuj przebarwienia

Pomogą Ci kolorowe korektory. Zielony ukryje zaczerwienienia i widoczne naczynka, żółty zlikwiduje drobne zmiany o silnym zabarwieniu, zas bezowy pomoże zamaskować ciemniejsze plamki.

Niewidoczny podkład

Regularnie używaj podkładu. Najlepsze są te lekkie, bo takie nie obciążają skory. Podklas jest wtedy prawie niewidoczny i nadaje świetlisty kolor.

Wygładź wargi

Gładkie, pełne usta bez postarzających, pionowych kreseczek to zasługą specjalnego preparatu, który błyskawicznie napina skórę.
    Odpowiednim makijażem możecie odjąć sobie kilka lat, wiec z pewnością opłacą sie poświecić nam kilka minut więcej.

[ Dodano: 12 Listopad 2006, 16:18 ]
    Magiczne sztuczki makijażu

Poniżej garść porad na strategiczne i newralgiczne punkty naszej urody.

Korygowanie niedoskonałości cery

– popękane naczynka, pryszcze, sińce pod oczami zatuszujesz kolorowymi korektorami,
    – zmarszczki biegnące od nosa do ust zniwelujesz jeśli nałożysz na nie najpierw białą bazę,
    – w dojrzałym wieku używaj jaśniejszego podkładu, gdyż ciemne kolory postarzają.

Puder i róż

– pudru nie aplikuj pędzlem, ale tamponem lub gąbką, a pędzla użyj do zdejmowania jego nadmiaru, omiatając twarz z góry na dol, nigdy w poprzek ani okrągłymi ruchami,
    – róż nakładaj zaś pedlem o długim trzonku, trzymając jego koniec. Pozwoli to na wykonywanie delikatnych, płynnych ruchów i uzyskanie naturalnego efektu rumieńca,
    – jeśli masz pociągłą twarz, nałóż odrobinę różu na środek policzków i czubek brody,
    – szeroka twarz wyszczuplisz, muskając różem twarz od skroni do srodka policzków,
    – zmęczone oblicze ożywi nałożenie odrobinki różu na skronie i powieki.

Czarujące oczy

– przy blisko osadzonych oczach rozpocznij malowanie kresek od polowy oka,
    – w dojrzałym wieku kąciki powiek zaczynają opadać. Można je „podnieść” kierując kreskę lekko w gore,
    – koci kształt oka uzyskasz, nakładając cień tylko w kącikach,
    – rzęsy będą wydawały sie dłuższe, gdy ich końcówki pomalujesz maskara w kolorze cieni na powiekach,
    – dolne rzęsy tuszuj, malując każdy włosek oddzielnie, czubkiem spirali, a potem ułóż je ukośnie w kierunku zewnętrznego kącika, dzięki czemu oczy będą miały bardziej migdałowy kształt.

Usta jak korale

– perfekcyjny makijaż ust uzyskasz, jeśli szmineke nałożysz sztyftem, a rozsmarujesz i wetrzesz w wargi pędzelkiem,
    – wąskie usta powiększysz, obrysowując je konturówką w kolorze jaśniejszym od szminki. Po pomalowaniu ust na środek połóż odrobinę błyszczka – staną sie pełniejsze,
    – jeśli chcesz, by szminka nie pozostawała na szklankach, użyj szminki typu color-stay albo pomaluj usta tylko konturówka.

Paznokcie

– przed rozpoczęciem manicure potrzyj płytki cytryna. Znikną ciemne obwódki wokół paznokci, a lakier na pewno utrzyma sie dużo dłużej,
    – jeśli twoje paznokcie maja brzydki kształt, nie maluj ich lakierami o krzykliwych, soczystych kolorach, gdyż te uwypukla niedoskonałości, wybierz raczej pastelowy odcień
    – naderwany lub złamany paznokieć nie jest powodem do rozpaczy; możesz przykleić go specjalnym klejem. (PAI)

[ Dodano: 12 Listopad 2006, 16:29 ]
    Jesienna slota, pochmurno za oknem - z pewnością to nie sa sprzymierzeńcy promiennej twarzy. Istnieją jednak sposoby na poprawienie kolorytu cery. Wystarczy sięgnąć po rozświetlające bazy, podkłady, pudry i kremy, które niemal natychmiast dodadzą skórze blasku.

Coraz więcej kosmetyków zawiera w swym skaldzie złociste minidrobinki - nadające skórze delikatny połysk, lub tez cząsteczki miki, które maja za zadanie odbijać światło. Dzięki temu twarz staje sie promienna, a drobne zmarszczki mniej widoczne.

Pudry, podkłady, bazy

Coraz częściej zawierają pigmenty o specjalnych kształtach, które to maja zdolność pochłaniania i odbijania światła. Dzięki temu światło, które pada na powierzchnie skory "rozświetla" nasza twarz. Elementy te tonizują wszelkiego rodzaju zaczerwienienia. Także plamy, czy tez cienie pod oczami staja sie mniej widoczne. Przebarwienia, drobne nierówności skory zamaskuje rozświetlający korektor, który nakłada sie tylko tam, gdzie jest on rzeczywiscie niezbędny. Pod podkład warto twarz posmarować baza rozświetlająca, która wyrowna koloryt skory, rozjaśni cerę i sprawi, ze makijaż będzie naturalnie wyglądał i trzymał sie przez cały dzień.

Wieczorny blask

Przed wyjściem na kolacje blasku skórze dodadzą sypkie lub w kulkach pudry rozświetlające. Biały ma za zadanie rozjaśnić twarz, różowy lub fioletowy ukryje zmęczenie, zielony zatuszuje zaczerwienienia. Nie nalezy jednak przesadzić z nakladaniem pudru - zbyt duża jego ilość niepotrzebnie podkreśli tylko zmęczenie skory. Im cieńsza warstwa makijażu, tym efekt będzie lepszy.

Szybki sposób

Kosmetyki rozświetlające sa często niezastąpione, choć to jedynie sposób na chwile. Jesienina i zima skore pozbawiona naturalnego słońca i tlenu trzeba przede wszystkim pobudzić do działania. Można zaaplikować krem dotleniający, maseczkę silnie regenerująca lub kuracje witaminowa w ampułkach. By osiągnąć pożądany efekt należy je stosować przynajmniej przez dwa tygodnie. Po takiej kuracji skora twarzy będzie tryskała blaskiem i zdrowiem.
    Ostatnio edytowane przez Nadin ; 18-05-08 o 10:01
    [img]http://b3.lilypie.com/1jDNp2.png[/img]
    Co moze przyniesc nowy dzien?? Dla Ciebie raj a dla mnie smierc...

Administrator

Status
    Wpisy
    6

Domyślnie

Wklejam makijaże, które mi się podobają

Senior Member

Status

Domyślnie

Nadin zawsze chcialam sobie zrobic taki jak na tym ostatnim zdjeciu - ale nie potrafie
    Ja sie maluje 5 minut: podklad, brazowy cien, kredka na brwi, jasny cien pod brew i tusz do rzes...nie mam czasu na wiecej....no chyba ze jakis wypad

Senior Member

Status

Domyślnie

ja to sierota jestem bo nie umiem sie malowac. A jak juz cos tam zdzialam to bardzo rzadko. Ale bardzo podobaja mi sie takie delikatne makijaze.

Senior Member

Status

Domyślnie

ja maluje jedynie czarna kredka i tuszem do rzes)) nic innego nie toleruje no czasami cien do powiek ale bardzo dyskretnie ))

[ Dodano: 19 Kwiecien 2008, 20:54 ]
    z natury jestem piekna

Senior Member

Status

Domyślnie

olivka_83, ja kredka albo nie potrafie, albo poprostu moja uroda taka ze mi brzydko

Senior Member

Status

Domyślnie

moj makijaz trwa roniez 5 minut, zestaw to:
    - podklad matujacy (zima jeszcze puder w kamieniu)
    - kredka do brwi
    - tusz do rzes
    - roz na policzki
    - blyszczyk w jakims kolorze na usta

KONIEC
    czasem rzucam na powieki jakis kolor ale delikatnie
    Za to moje paznokcie sa zawsze kolorowe

Senior Member

Status

Domyślnie

dzuli, mi tez brzydko bo zmiejsza mi oko za to ja sie wycwanilam i maluje po rzesach))))zeby u nasady bylo czarniej i na to rzucam tusz, oko inaczej wyglada

Senior Member

Status

Domyślnie

a ja sie ostatnio wogole nie maluje :>czujecie czacze?? nie chce mi sie...
    [img]http://b3.lilypie.com/1jDNp2.png[/img]
    Co moze przyniesc nowy dzien?? Dla Ciebie raj a dla mnie smierc...

Administrator

Status
    Wpisy
    6

Domyślnie

Joa ja tez sie ostatnio nie maluje, jak caly dzien siedze w domku z dziecmi i tylko do sklepu wychodze albo na spacer- za miasto, to nawet nie czuje takiej potrzeby
    Ale zawsze bardzo lubilam sie malowac- moglam siedziec nawet godzine przed lusterkiem

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia