Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30
    Senior Member

Status

Domyślnie

Ja chociaz bylam jedynaczka tez wszystkiego nie mialam bo czasy byly takie.teraz mam dwoje i oboje rozpieszczeni nie umiejacy sie dzielic zupelnie jak jedynacy.
    a to kupowanie dzieciom wszystkiego o czym samemu sie mazylo to chyba wszyscy rodzice maja.cale dziecinstwo mazylam o moskwiczu na pedaly to teraz syn ma skuter na akumulator,na ktorym praktycznie nie jezdzi i wiele innych zabawek jeszcze mam ktore sa jeszcze moimi pragniniami.

Senior Member

Status

Domyślnie

Hm, a można rozpieścić tak mimochodem? Bo ja mam córcię na razie jedną. Staram się być rozsądnym rodzicem, choć oczywiście chcę, żeby mała miała wiele fajnych rzeczy. Terroryzuje nas, ale się nie dajemy. Staram się wprowadzić ramy czasowe na telewizor, nawyk sprzątania po sobie, dziękowania i proszenia. Wszystko cacy. Ale mieszkamy z nią i moimi rodzicami. To są cztery dorosłe osoby zainteresowane jednym małym dzieckiem. Może sie przewrócić małej damie od ilości zainteresowania.
    Co o tym sądzicie?

Senior Member

Status

Domyślnie

mysle ze to zalezy od rodzicow jak jednak sie postepuje mądrze i uczy kochac i szanowac blizniego to wyrosnie na ludzi ja mam tez tylko jedna i tak raczej pozostanie i nie sadze by Kinga byla rozpieszczona

Junior Member

Status

Domyślnie

Uważam, że nie ma reguły jedynak/nie-jedynak, To zależy od wychowania, rodziców, dziadków, a nie od tego, ile mamy dzieciaków

Member

Status

Domyślnie

ja także uważam, że jedynak nie musi być rozpieszczony, wszystko zależy od wychowania przez rodziców, a potem od otoczenia.

Junior Member

Status

Domyślnie

No cóż, mi nikt nigdy nie potrafił uwierzyć, że byłam jedynaczką I w zasadzie nie rozumiem tej różnicy między jedynakiem a dzieckiem pochodzącym z rodziny większej, bądź równej 4

Mój synek też jest jedynakiem i trudno mi uwierzyć, że miałby wyrosnąć na jakiegoś samoluba ;]

Junior Member

Status

Domyślnie

To nie o to chodzi, że jedynacy są rozpieszczenie przez sam fakt bycia jedynakami. Po prostu chodzi o to, że rodzice mają większą skłonność do rozpieszczania jednego dziecka. Gdyby było więcej niż jedno dziecko to te relacje rodziców z potomstwem wyglądałyby inaczej.

Junior Member

Status

Domyślnie

Mam identyczne wrażenie, jak już ktoś opisał powyżej - z tego co widzę już wo dorosłym życiu jedynaków i niejedynaków, to skrajnymi egoistami są jednak posiadający rodzeństwo - tak, jakby chcieli zrekompensować sobie te sytuacje, gdzie musieli oddawać swoje dobra bratu/siostrze.

Junior Member

Status

Domyślnie

Zależy wszystko od tego jak jedynak został wychowany. Jeśli rodzicie uczyli go tego aby się z innymi dzielił i nie był takim samolubem to wtedy on nie będzie rozpieszczony. W dużej mierze to jakie dziecko będzie w przyszłości zależeć będzie na pewno od rodziców.

Senior Member

Status

Domyślnie

Ja również wychodzę z założenia, że każdy jedynak jest inny i czy będzie rozpieszczony, to zależy od naszego wychowania. Ja swojego Tomka staram się trzymać krótko, komputer dostał w wieku 11 lat, teraz ma 13, ale może korzystać z niego do dwóch godzin dziennie. Nie za dużo, ale staram się za to z nim częściej spędzać czas, pogłębiać relacje, żeby "trudny wiek" przebiegł jak najłagodniej. Teraz zamierzam mu na urodziny kupić tableta, znalazłam fajny model w gazetce internetowej biedronki. Możecie zajrzeć tautaj, jakbyście były zainteresowane - http://www.ceneolokalnie.pl/sklepy/1...ka.pl/gazetka1

Uprawnienia